Будівництво та екологія - ВсеСтроимДом.ком

Все записи категории «Разное»

Вторник, 16 сентября 2014 г.

Будівництво та екологія

З кожним роком будівництво набирає обертів, на місці колишніх пустирів буквально в лічені місяці з'являються нові будівлі. Цей процес є цілком природним і закономірним, адже люди потребують комфортних умов для життя. Часто в гонитві за комфортом і зручністю, люди не замислюються про те, як будівництво нової будівлі відіб'ється на навколишньому середовищі та екологічної обстановці.

Темпи зростання будівництва змінюють зовнішній вигляд навколишнього середовища, але також і надають в деяких випадках негативний вплив на природу. Негативний вплив відбувається на кожному з етапів будівництва, починаючи від транспортування матеріалів до здачі в експлуатацію готового об'єкта.

Кожен рік для потреб будівельної галузі потрібно близько п'ятдесяти мільйонів кубометрів деревини. Вирубка лісів, доставка деревини і її виробнича обробка пов'язані із забрудненням природи. Будівельне виробництво потребує великої кількості піску, гравію, каменю, спосіб отримання яких також завдає великої шкоди рослинному і тваринному світу.

Часто гинуть цілі екологічні системи. Виробництво будматеріалів, деталей, конструкцій нерозривно пов'язане з виділенням в живу природу газів, пилу, сажі. Це чинить негативний вплив не тільки на навколишнє екологічну обстановку, але і на здоров'я людей. Забруднюється повітряний басейн, а це негативно впливає на самопочуття людей, часто негативна екологічна ситуація може провокувати виникнення та розвиток захворювань.

Будівництво різних заводів і виробництв створює додаткове навантаження на екологію, вже побудовані виробництва також негативно впливають на природне середовище. Процес забудови незворотній, це сьогоднішня реальність. Але можна звести до мінімуму збиток, який наноситься екологічної середовищі. Для цього потрібно небагато, зокрема, підприємства повинні вести облік тих рішень, які приймаються в процесі діяльності, великі компанії повинні мати в штаті фахівців-екологів, своєчасно здійснювати природоохоронні заходи.

Боротьба за чистоту навколишнього середовища сьогодні як ніколи актуальна, екологічний аудит підприємства є тим заходом, який дозволить оцінити природоохоронну діяльність. Результатом таких перевірок є видача висновки і рекомендації щодо усунення недоліків. В ході екологічного аудиту оцінюють діяльність того чи іншого підприємства на відповідність природоохоронному законодавству.

В ході проектування об'єктів будівництва потрібно в обов'язковому порядку враховувати те, як саме позначиться на екологічній обстановці не тільки поява споруди, але і його робота, а при необхідності й ліквідація об'єкта. Не можна на догоду благ цивілізації забувати про те, що людина й природа нерозривно пов'язані. Більш того, не можна губити себе, як частина природи, заради чиєїсь наживи і прибутку.

Джерело: Центр Екологічних Ініціатив (Москва), сайт цеі.рф

Горячие предложение:

Социальные комментарии Cackle