Все записи категории «Разное»

Четверг, 21 августа 2014 г.

Цемент і цементний розчин

Вперше щось схоже на сучасний цемент винайшли ще стародавні римляни, які, як відомо, любили зводити дійсно колосальні споруди, багато з яких збереглися і дійшли до нашого часу. Той цемент являв собою суміш вапна, подрібнених в порошок цеглин і вулканічного попелу, багатого оксидом заліза, кварцом і глиноземом.

В наші дні цемент виробляють шляхом нагрівання суміші з гашеного вапна і особливого сорту глини до температури +1500 градусів. При цьому в складі відбувається сплавлення окремих компонентів суміші між собою, в процесі якого утворюються гранули. Потім гранули ретельно подрібнюються, при цьому в склад вводиться необхідна кількість гіпсу, що дозволяє плавно регулювати терміни схоплювання. Також у складі кінцевої суміші містяться мінеральні добавки, які займають до п'ятнадцяти відсотків об'єму, значно поліпшують деякі властивості цементу, а також зменшують вартість його виготовлення.

При зведенні будівель з цегляними стінами використовується цементно-глиняний, вапняний або простий цементний розчин. Причому склад і консистенція розчину підбираються залежно від типу конструкції, використовуваних будматеріалів, поверховості і умов подальшої експлуатації споруди. В залежності від складу цементний розчин зазвичай підрозділяють на худий, жирний і нормальний.

В худій розчині велика кількість наповнювача, його досить важко використати, так і хорошою міцністю він похвалитися не здатний.

Простий цементний розчин містить всього лише один в'яжучий компонент, в складному ж застосовується ціла суміш з декількох різних за властивостями в'яжучих речовин, що дозволяє змінюватися структуру та властивості кінцевого розчину. Приміром, додавання глини дозволяє поліпшити зерновий склад розчину і підвищити його здатність до утримування вологи. Якщо до складу розчину входить глина, він буде характеризуватися підвищеною міцністю і щільністю.

Щоб самостійно отримати найпростіший цементний розчин, повністю придатний для використання в будівництві, потрібні всього лише три доступних компоненти - пісок, чиста вода і цемент. Купити цемент в мішках оптом можна в компанії "Элкит", оскільки на оптові партії ціна набагато дешевше. Природно, що залежно від цілей і області застосування концентрація цих компонентів, а також їх співвідношення між собою, можуть змінюватися. Класичне співвідношення обсягів піску і цементу становить три до одного. Така суміш відмінно підійде як для цегляної кладки, так і для штукатурних робіт.

Варто зазначити, що для приготування цементного розчину можна використовувати річковий пісок. Тому пісок або купується, або добувається з грунту, якщо мова йде про будівництво будинку. Що стосується самого цементу, то він повинен бути сухим і свіжим, не містить в собі твердих грудок. Кращий за якістю розчин виходить з цементу марки 500. Якщо ж використовується більш слабка марка, то концентрацію піску зменшують. Готовий цементний розчин, розведений у воді, необхідно повністю використати протягом півтора годин. При цьому воду слід ретельно дозувати, бо її надлишок робить суміш рідкої, причому після висихання цемент стає неміцним.

Будівельний портал http://www.vsestroimdom.com/

Горячие предложение:

Социальные комментарии Cackle