Все записи категории «Разное»

Четверг, 4 сентября 2014 г.

Переробка поліпропілену

На сьогоднішній день перед хімічними підприємствами стоїть безліч самих різних завдань, однією з яких є переробка полімерних матеріалів. У багатьох полімерів досить високий період розкладання, це може стати причиною глобального забруднення природи, призвести до екологічної катастрофи. Крім цього переробка більшості полімерних матеріалів надає можливість отримати необхідні компоненти для виготовлення нової продукції.

В результаті переробки поліпропілену, відходи можуть отримати друге життя в якості вторинного поліпропілену. Сам процес переробки включає в себе кілька етапів. В першу чергу відходи необхідно ретельно відсортувати. Після цього на спеціальному обладнанні здійснюється дроблення матеріалу, який потім надходить на мийку. Миють відходи поліпропілену в центрифугах із застосуванням спеціальних речовин. Далі процес переробки передбачає видалення залишків води і вологи, потім матеріал проходить сухе очищення. Заключним етапом переробки відходів ПП є формування певного розміру гранул шляхом подрібнення. Згодом ці гранули будуть упаковані.

Отримане в результаті переробки вторинну сировину поліпропілен використовується в промисловому виробництві по виготовленню тари, будівельних та оздоблювальних матеріалів, автозапчастин, технічних виробів, листів, плівки, в меблевому виробництві та інших сферах. Вторинний поліпропілен повністю зберігає більшу частину своїх характеристик в якості первинного полімеру, але при цьому має одну істотну відмінність - меншу ціну за кілограм.

Ще кілька років тому такий матеріал практично ніде не застосовувався, про переробку пропілену в промислових масштабах навіть не велося мовлення. Вся переробка обмежувалася тим, що відходи утилізували в спеціальних машинах або здійснювалося поховання. Сьогодні ситуація змінилася, існує цілий ряд технологій переробки полімерів, поліпропілену в тому числі. Головним джерелом сировини для виробництва вторинного ПП є вироби, які вже відслужили свій строк, відходи поліпропіленових виробництв.

Процес переробки пропілену в даний час практично повністю автоматизований, людина здійснює лише контроль за всім, його участь у цьому процесі зведено до мінімуму. Технологічні лінії по переробці поставляються виробниками, причому фахівці компаній завжди готові надати послуги пуско-наладки обладнання, навчити персонал роботі.

Одним з головних умов переробки полімерних матеріалів є ретельне сортування відходів, адже гранули поліпропілену повинні виготовлятися з відходів зі схожими технічними характеристиками. Зазвичай підприємства, що займаються переробкою, віддають перевагу купівлі великих партій вторинної сировини з одних джерел, що значною мірою спрощує сортування матеріалу.

Джерело: компанія "Азбука полімерів", сайт pro-ptr.ru.

Горячие предложение:

Социальные комментарии Cackle