Все записи категории «Разное»

Среда, 3 сентября 2014 г.

Проект будинку – вибір площі

Цікавий факт – в більшості величезних будинків–палаців використовується не більше 20 відсотків площі. Зате за опалення власники платять по повній, а на щотижневу прибирання необхідно витрачати цілий день, інакше є ризик задихнутися в пилу. Чому так? Причина банальна – російський розмах, помножений на міський менталітет. Ті, хто ніколи не жив в своєму будинку, підходять до вибору його планування найчастіше за дуже простою схемою – «приплюсовують» на міській квартирі все, про що мріяли. Було три кімнати? Мало! Нехай буде 10, ні – 12! А краще 15! У гаражі тісно? Побудую такий гараж, щоб у ньому було багато «повітря»! А далі дуже часто втілюється в життя прислів'я «гуляти, так на весь рубль». Сауна, так людина на тридцять. Басейн, так щоб можна було плавати на яхті. Спальня, так щоб можна було грати в футбол. За цим розмахом якось забувається, що в сім'ї всього троє людей.

Але, як відомо, попит народжує пропозицію, тому проекти будинків, проекти котеджів з площами, гідними середнього палацу, користуються серйозним попитом. Люди будують, витрачають величезні суми на будівництво, вселяються і з подивом помічають, що живуть всього в парі кімнат, величезний холодний гараж заходять тільки раз в день за машиною, а рахунки за електрики після використання багатомісної сауни змушують їх нервово поеживаться. Але ще гірше те, що пропадає вся принадність власного будинку. Величезна будова найчастіше займає майже всю ділянку, тому особливої різниці з квартирою і не помічається – вікна виходять прямо в сусідній паркан, землі для ігор дитини менше ніж в пісочниці багатоповерхівки, а для гарного англійського газону, про який так мріяла, залишається лише половина квадратного метра.

Як же цього уникнути і які вибирати проекти котеджів, щоб життя у них була комфортною?

По-перше, необхідно зрозуміти і відчути, що власний будинок – це не «розширена квартира», а зовсім інший простір, яке, крім площі під дахом включає в себе і ділянку. Це – єдиний комплекс, розділяти який не варто. Тому проект будинку або котеджу треба вибирати обов'язково з урахуванням особливостей Вашої ділянки.

По-друге, не варто займати будівлями більше 25 відсотків площі ділянки. На цей рахунок навіть існують в деяких регіонах норми – цілком розумні речі. Тільки при дотриманні таких пропорцій будинок не буде «тиснути» собою ділянку.

По-третє, при виборі проекту котеджу або будинку має сенс ознайомитися зі Сніпами і іншими нормативними документами, які встановлюють мінімально допустимі відступи для дому від передньої лінії вулиці, сусідського паркану, комунікацій і так далі. Хороший архітектор Вам все це роз'яснить буквально «на пальцях». Часто вже після цього пропадає бажання будувати будинок з надлишковою площею.

По-четверте, точно визначитеся з потребами. Наприклад, три туалети – це добре, але якщо тільки щоранку у Вас в родині в один і той же час постають чоловік сім - вісім домочадців. Особливу увагу зверніть на «спеціалізовані» кімнати – різні «курильні», «більярдний», «карткові» та інші «бібліотечні» кімнати мають найбільший ризик бути незатребуваними. Закладати їх у проект має сенс тільки в тому випадку, якщо Ви їх будете відвідувати регулярно. Якщо ж від випадку до випадку, то краще їх поєднати з іншими просторами.

По-п'яте, подумайте, як розмістити допоміжні приміщення. Сауна в підвалі – це добре, але може бути лазня в тінистому ділянці саду буде краще? Або, може бути, Вам не захочеться щоранку взимку чистити сніг перед воротами підземного гаража і окремо стоїть біля в'їзних воріт гараж буде зручніше?

У підсумку можна сказати, що найкращі проекти котеджів або будинків – це проекти, «пов'язані» з ділянкою площею зручним для повсякденного життя. У такому будинку буде по справжньому затишно. Подумайте, чи треба робити площа більше достатньою – будуєте для себе.

Горячие предложение:

Социальные комментарии Cackle