Все записи категории «Разное»

Понедельник, 22 декабря 2014 г.

Профнастил як покрівельний матеріал

Про профнастилі традиційно говорять як про одному з найпопулярніших покрівельних матеріалів. Міцний, легкий і довговічний, цей матеріал найчастіше застосовується для влаштування покрівлі в гаражних, складських та інших промислових приміщеннях, а також в житловому будівництві. У чому полягають основні переваги профнастилу і як здійснювати його монтаж? Про це ви дізнаєтесь, прочитавши нашу статтю.

Як і металочерепиця, трапецеїдально профільовані листи профнастилу, виготовлені з нержавіючої сталі, відрізняються високою стійкістю перед ударними впливами. Великий град, кинутий камінь або зруйнована гілку дерева лише деформують цей покрівельний матеріал, але виявляються не в змозі зруйнувати його повністю. При цьому водонепроникність даху зберігається на колишньому рівні, завдяки чому ремонт після непередбачених ситуацій можна перенести на відповідне час, а не спішно виконувати його в режимі авралу.

Іншою перевагою профнастилу є легкість. Нержавіюча сталь прекрасно підходить для виготовлення листів дуже малої товщини, тому сьогодні не проблема вибрати профнастил товщиною не більше 0,5 мм Вага одного листа дуже незначний, що помітно спрощує транспортування і монтаж цього матеріалу. При цьому за рахунок своєї гофрованої форми такий тонкий лист зберігає достатню жорсткість і утримує великий тиск на одиницю поверхні. Дуже зручно й те, що за допомогою профнастилу допускається покривати навіть практично горизонтальні покрівлі, тоді як, наприклад, для якісного монтажу металочерепиці кут нахилу ската даху повинен бути не менше 14°.

Плануючи пристрій покрівлі, важливо правильно купити підходящу різновид цього покрівельного матеріалу, адже дах з профнастилу – далеко не те ж саме, що паркани з профнастилу або стінові покриття. Купуючи матеріал для покрівлі, простежте, щоб висота профілю становила не менше 21 мм, а також дуже ретельно перевірте якість покриття.

Обробку листів профнастилу виробляють за допомогою спеціальної насадки на дриль, електропили з дисковою фрезою або дисковою пилкою товщиною до 3 мм, а також за допомогою ручного інструменту з металу. Пам'ятайте, що для різання профнастилу категорично забороняється застосовувати інструменти з абразивними відрізними колами. При використанні таких інструментів в зоні різання виникає висока температура, що призводить до випалювання не тільки полімерного покриття, але і цинку. У свою чергу, останнє стає причиною прискореного розвитку корозії в місцях реза профлистів і там, де частинки метал потрапили на полімерне покриття профнастилу.

Перед монтажем профнастилу обов'язково повинна бути забезпечена гідроізоляція покрівлі з використанням сучасних підпокрівельних плівок. Потім на гідроізоляційний матеріал необхідно покласти проміжну решетування, на яку буде укладатися решетування для профнастилу. При цьому важливо дотримуватися точний крок між дошками обрешітки (350 мм), оскільки він є розрахунковою точкою кріплення саморезов. Навколо димоходів, люків пожежних і мансардних вікон, а також в ендовах, обрешітку для профнастилу виконують суцільною.

В цілому, етапи покрівельних робіт при влаштуванні покрівлі з профнастилу збігаються з аналогічними роботами з використанням будь-якого іншого покрівельного матеріалу, проте до монтажу профнастилу висуваються і деякі особливі вимоги. Так, нахлест профнастилу рекомендується герметизувати тіоколовими або силіконовими герметиками. Для з'єднання листів між собою і для їх приєднання до решітці застосовують саморізи з цинковим покриттям.

Горячие предложение:

Социальные комментарии Cackle