Все записи категории «Разное»

Пятница, 31 октября 2014 г.

Прокатні стани види і призначення

Під поняттям прокатного стану мається на увазі цілий комплекс промислового обладнання, за допомогою якого здійснюється пластична деформація різних металів між валками. Валки для прокатних станів можна назвати одним з найголовніших елементів обладнання, яке бере безпосередню участь у виробництві листового металопрокату. Завдяки цим елементам здійснюється виготовлення більшості металевих заготовок, які згодом знаходять широке застосування в промисловому виробництві, а також у будівельній галузі.

Лінія обладнання включає в себе не тільки прокатні валки, але і багато інші допоміжні пристрої. Для того, щоб домогтися потрібних результатів, прокатний стан повинен складатися з декількох пар валків, послідовно деформуючих металеву заготовку. Стан може бути оснащений різним кількістю валків, це залежить від його призначення, напряму прокатки, особливостей вихідного матеріалу, який необхідно піддати обробці. Найпростіші стани мають два валки, вони обертаються назустріч одне одному, таким чином затягують вихідну заготовку і надають їй необхідний вид. Прокатні стани можуть виконувати роботу з прокату в одну сторону, а можуть мати різнобічний напрямку обертання валків.

Прокатні стани в їх безпосередньому значенні являють собою систему механізмів, які виконують не лише операції прокату, але і безліч додаткових функцій. За допомогою прокатних станів виконується транспортування заготовок від складу до печей і прокатних валків, відбувається зміна виробів з металу від одного калібру до іншого. Також варто відзначити і допоміжні операції, такі як кантування, різання, правка, упаковка, маркування, транспортування після прокатки металу та інші.

Основною ознакою, що визначає пристрій прокатного стану, є його призначення згідно з сортаментом виробленої продукції і технологічним процесом, який він виконує. В залежності від сортаменту, прокатні стани бувають заготовочными, смуговими, листовими, сортовими, трубопрокатними, деталепрокатными. В залежності від технології, стани поділяються на такі агрегати як: обтискні, ливарно-прокатні, реверсивні одноклетевые і многоклетевые, тандеми, безперервні і для холодної прокатки.

Розмір прокатного стану, що використовується для здійснення операцій прокатки листів або смуг, відрізняється довжиною бочки валків. Стани, що використовуються для сортового металу або металевих заготовок, характеризується діаметром валків. Розмір трубопрокатного стану відрізняється зовнішнім діаметром прокатуваних виробів.

Людство вже досить давно знайоме з цим обладнанням, в даний час існує безліч різновидів прокатних станів, а область їх застосування дуже широка. Прокатні стани використовуються як на великих металургійних підприємствах, так і в невеликих майстерень.

Джерело: компанія "ДОВА Технос Рос", дилер японського виробника DHOWA TECHNOS CO., LTD.

Горячие предложение:

Социальные комментарии Cackle