Все записи категории «Разное»

Вторник, 19 августа 2014 г.

У ногу з часом – будуємо будинок з SIPпанелей

Одним з перспективних напрямків у будівництві є каркасне будівництво будинків з SIP-панелей. Ця технологія відносно нова – за кордоном вона використовується більше п'ятдесяти років. Це стосується, в першу чергу, Америки і Канади, а також розвинених країн Європи. Такі будинки ще називають «канадськими».

Що ж таке ця SIP–панель? Назва матеріалу – це скорочення від англійського Structural Insulated Panel, в буквальному перекладі – конструкційна теплоізоляційна панель. Вона складається з двох OSB-плит, між якими знаходиться шар твердого пінополістиролу. Елементи панелі склеюються між собою під сильним тиском. З-за такої конструкції SIP-панелі ще називають сендвіч-панелями. Їх товщина може бути від 120 мм до 170 мм.

SIP-панель має ряд важливих переваг перед іншими будматеріалами. Пінополістирол в першу чергу використовується в якості утеплювача. Крім того, він стійкий до впливу мікробіологічної середовища, цвілі, хімічних речовин, а значить, забезпечує довговічність і надійність матеріалу. SIP-панелі завдяки вдалому поєднанню компонентів є дуже міцними. Але головними характеристиками таких сендвіч-панелей є їх енергозберігаючі та екологічні властивості.

Завдяки наявності утеплювача, сендвіч-панелі зберігають тепло в кілька разів краще, ніж інші матеріали. Це дозволяє економити на опаленні будинків, побудованих за цією технологією. Навіть при критично низьких або високих температурах будинок, побудований з сендвіч СІП-панелей, буде забезпечувати мешканцям комфорт і затишок.

Великим плюсом сендвіч-панелей є також легкість і швидкість будівництва. Будинки з SIP-панелей збираються як конструктор, без застосування зв'язувальних сумішей і копіткої праці багатьох робітників. Завдяки легкості самої СІП панелі, її неважко переносити, встановлювати і монтувати. При бажанні замовник може навіть зібрати такий будинок своїми силами, попередньо вивчивши інженерний креслення. Строки складання невеликих малоповерхових будинків – від двох тижнів до кількох місяців, встигнути побудувати власний будинок можна за один будівельний сезон.

Важливий момент – для побудови каркасних будинків з сендвіч-панелей використовуються малозаглиблені фундаменти, що істотно економить час і витрати на будівництво.

При використанні цієї "канадської" технології всі стіни і перекриття будуть рівними, кути прямими, що рятує від безлічі проблем з подальшою обробкою будинку.

Які ж недоліки такого, здавалося б, незамінного матеріалу? Напевно, головним буде те, що SIP-панелі підходять в основному для будівництва малоповерхових будинків. Але останнім часом стало популярним добудовувати другий або третій поверх з сендвіч-панелей, перший при цьому будується з традиційних матеріалів.

Є ще один недолік – хоча це, швидше, консервативність і недовіру наших земляків до «закордонним» нововведень. Поки мало людей знайома з технологією каркасного будівництва, що не так вже багато канадських будинків побудовано, і часто замовник сумнівається – а чи будуть вони такими міцними і надійними, як обіцяє компанія-виробник? А може для наших умов вона не так вже й підходяща? Є певні традиції, які пройшли з нами крізь століття. Цегляні стіни завжди вселяли впевненість, безпека, міцність. Тому з сендвіч-панелей люди поки готові хіба що будувати маленькі заміські будиночки, а для довгого і щасливого сімейного життя вибирають класичні технології. Але, тим не менш, будівництво будинків за канадською технологією з SIP-панелей набирає обертів і в нашій країні, завдяки безлічі незаперечних переваг, і з часом стане звичним і знайомим. Вибирати вам – між традиціями і розвитком!

Будівельний портал http://www.vsestroimdom.com

Горячие предложение:

Социальные комментарии Cackle