Все записи категории «Разное»

Пятница, 3 октября 2014 г.

VELUX людські можливості в новому світлі

Результати досліджень фахівців підтверджують, що денне світло і зовнішнє освітлення стимулюють здатність людей до дії, концентрації уваги і роблять позитивний вплив на здоров'я.

На другому міжнародному Симпозіумі Денного світла VELUX (Velux Daylight Symposium), в Більбао, Іспанія, організованою данською компанією Велюкс, відомі експерти денного світла прийшли до висновку про те, що наявність достатнього денного освітлення в офісних, шкільних і лікувальних спорудах повинно стати пріоритетним аспектом проектування для архітекторів, забудовників і законодавців. Професіонали повинні бути забезпечені сучасними інструментами для оптимального використання денного світла в будівлях.

На симпозіумі було зроблено сенсаційний висновок про те, що одним з факторів ефективності навчання, а також ефективності офісної роботи (наприклад, роботи колл-центру) є наявність візуального контакту з навколишнім середовищем і якості виду з вікна. Представлені дослідниками дані показали взаємозв'язок між денним освітленням і успішністю студентів і школярів і здоров'ям людей.

Чим більше необхідна концентрація уваги, тим сильніше наша потреба в адекватному денному освітленні. Денне світло має значний вплив на мотивацію і здатність концентруватися. Природне освітлення необхідно для нашої життєдіяльності – і брак сонячного світла негативно відбивається на нашій пам'яті, самопочутті і настрої. Для міського жителя, який живе і працює в закритому приміщенні, вулична прогулянка вдень – велика рідкість. Більшість людей проводять до 90% свого часу всередині приміщення, тому аспекту денного освітлення в споруджуваних будинках повинно приділятися більше уваги», - наголошує Олег Панітков, керівник проектів щодо співпраці з архітекторами і будівельниками (ВЕЛЮКС Росія ЗАТ).

Денне світло – \"препарат\", який стимулює вироблення серотоніну, дофаміну та гамма – амінокислот в людському тілі, що збільшує імпульс, і координацію мускулатури, говорить Лайза Хешонг - керівник Heschong Mahone, архітектор, що поєднує професійну практику з дослідженням сонячної енергії і проектуванням будівель у своїй доповіді \"Daylighting and Student Performance\" (\"Денне освітлення і успішність школярів\").

Джеймс Р. Бенія, вчений з Каліфорнійського Університету в своїй доповіді \"Daylight + Schools = Health + Learning + Sustainability\" (\"Світ + Школа = Здоров'я + Знання + Стійкість\") зазначив, що діти в більшості шкіл з природним освітленням демонструють кращі екзаменаційні оцінки та фізичні показники в порівнянні із звичайними школами, т. к. здоров'я людини безпосередньо пов'язане з вітаміном D, синтезирующимся тільки при денному освітленні. «Настав час для серйозного розгляду факторів впливу денного освітлення архітекторами, інженерами і проектувальниками в рамках розробки нових споруд і конструкцій. В першу чергу слід розробити правила і стандарти, що забезпечують гарне денне освітлення в споруджуваних об'єктах» сказав Джеймс Бенія (James Benya). Він зазначив також, що використання природного освітлення приміщень відкриває нові можливості перед архітекторами, дозволяючи створювати нові можливості використання простору.

Вчений - дослідник Річард Хобдэй, автор \"The Light Revolution: Health Architecture and the Sun\", провівши серйозні медичні дослідження, з'ясував, що будівлі з природним освітленням набагато краще впливають на одужання хворих, ніж звичайні будівлі.

Доктор Джон Мардалджевик (John Mardaljevic) з «Energy and Sustainable Development at De Montfort University» (Англія) критикував застарілі стандарти природного освітлення, встановлені близько п'ятдесяти років тому.

«Нещодавно розроблені комп'ютерні методи моделювання можуть точно розрахувати необхідну потужність висвітлення, використовуючи реальні природні умови (яскравість сонця і хмар), які отримані з метеорологічних наборів даних. Ці методи моделювання, грунтуючись на кліматичних показниках, показують справжній потенціал природного освітлення в будівлях і можуть використовуватися для визначення метрики освітлення у всіх стадіях процесу спорудження будівлі\", сказав Джон Мардалджевик.

З презентаціями можна ознайомитися на сайті Симпозіуму:

www.thedaylightsite.com

Стимулювання інтересу до природного освітлення в сучасній архітектурі - важлива місія для VELUX - не тільки денне світло, яке проникає в будинки через продукти вироблені компанією, але також і природне освітлення взагалі, від великомасштабного містобудування до індивідуальних планувань будівель . Симпозіум Денного Освітлення VELUX і призначення міжнародної нагороди для студентів-архітекторів - Міжнародна Премія VELUX для Студентів Архітекторів Light of Tomorrow («Світло Завтрашнього Дня») є ініціативним проектом компанії в галузі освітлення.

Velux Daylight Symposium задуманий для створення міжнародної платформи для співпраці, обмінами поглядами та ідеями на тему природного освітлення та енергозбереження між провідними світовими архітекторами. На форумі обговорюються такі аспекти, як якість денного освітлення в існуючих будівлях і проблеми досягнення оптимального освітлення в проектованих будовах.

Продукція компанії Велюкс приносить світло і свіже повітря в архітектурні будови з 1941 року. Мансардні вікна, вироблені компанією Велюкс, дозволяють широко застосовувати системи природного освітлення в будь-яких будівлях, у тому числі школах і лікарнях.

Інформація надана: Агентство Unikcom

Контактна інформація:

Агентство Unikcom

Олександр Холоимов

Тел.:(495) 959 37 46, факс.:(495) 959 37 46

Моб.: +7 (903) 622 73 09

E-mail: velux@unikcom.ru

Горячие предложение:

Социальные комментарии Cackle