Все записи категории «Разное»

Пятница, 19 сентября 2014 г.

Види фундаменту

Будь-яке будову вимагає наявності міцної основи, називається фундаментом. Для кожного конкретного випадку повинен бути використаний певний вид фундаменту. На цей вибір може вплинути як матеріали і конструкція самого будинку, так і особливості місцевості (рельєф, склад грунту), де планується його зведення.

Фундамент буває різних видів: стрічковий, збірний, суцільний. В деяких випадках використовують дерев'яні чи металеві палі. У більш ранні часи основою будинку служив бутовий камінь, який скріплювали цементним розчином. А в наш час найбільш раціональним варіантом вважаються бетонні або залізобетонні типи фундаменту.

Стрічковий

Цей вид використовується для зведення цегляних, бетонних, кам'яних будівель і споруд з дерева, які будуть облицьовуватись цеглою. Стрічковий фундамент охоплює всю будівлю по периметру і може бути будь-якої форми, включаючи ступінчасту.

Стрічковий вид фундаменту виконується в двох варіантах:

Монолітний — складається з бетону або залізобетону і вимагає арматурної опалубки або складовою металевої/дерев'яної форми. Для підвищення теплоізоляції проводиться закладка керамзиту, пінопласту або пінополістирольних панелей. Такий фундамент володіє великою міцністю і застосовується для зведення будь-яких будівель.

Складовою — збирається з бетонних блоків. Для фіксації використовується спеціальна міцна дріт. Його укладання дозволяє максимально швидко проводити будівельні роботи і не представляє особливо трудомісткого процесу. Важливо врахувати, що погана стикування блоків може призвести до проникнення води.

Конструкція стрічкового фундаменту масивна, і важка. Як правило, вона потребує великих фінансових витрат, але зважаючи на простоту виготовлення і надійності, дуже поширена.

Збірний

Зазвичай застосовується для спорудження котеджів і невеликих будівель. Збірний фундамент складається з залізобетонних блоків, на які потім встановлюють стінки, фіксуючи їх при цьому цементним розчином. Цей вид фундаменту не рекомендується використовувати на глинистому грунті, оскільки у весняну пору може відбутися його зміщення, що призведе до розходження швів і перекосів вікон і дверей.

Ще один варіант збірного фундаменту — це установка стовпчастих конструкцій, які підходять для будівництва будівель з каркасними або щитовими стінами. У цьому випадку, на кутах і перетинах стін встановлюється арматура або проводиться забивання паль, а між ними проводиться заливка цементної суміші.

На відміну від стрічкового фундаменту, збірні обходяться дешевше, а їх виготовлення простіше. Зазвичай їх застосовують в тих зонах, де в зимову пору відбувається промерзання грунту. Їх недоліком є слабка стійкість, особливо при нестабільному ґрунті.

Суцільний

Застосовується в зонах з високим заляганням рівня грунтових вод. З вигляду такий фундамент нагадує монолітну плиту або спеціальну решітку із залізобетону, а його позитивними якостями є герметичність, суворість і простота. Подібні характеристики роблять суцільний фундамент дорогою конструкцією.

Джерело: http://www.vsestroimdom.com - Будівельний портал vsestroimdom.com

Горячие предложение:

Социальные комментарии Cackle