Все записи категории «Разное»

Понедельник, 20 октября 2014 г.

Заміна електролічильника без відключення споживачів

Лічильники обліку електричної енергії входять у число тих приладів, які підлягають періодичній перевірці. Термін межпроверочного інтервалу встановлюється згідно з нормативами для локальних приладів і пристроїв, що використовуються в системі АСКОЕ вісім років і чотири роки відповідно. Виходячи з цих нормативів, електричні лічильники потрібно періодично демонтувати, встановлюючи замість них перевірені прилади. Крім цього, заміна електролічильника може бути здійснена через його несправність.

Заміна електричного лічильника на перший погляд може здатися справою простою, проте є ситуації, коли здійснити це складно в силу ряду об'єктивних причин. Такою причиною може стати, приміром, безперервність технологічного процесу.

Насправді, електролічильник можна замінити, не вдаючись при цьому до відключення споживачів. Більш того, всі дії в цьому випадку повною мірою будуть відповідати техніці безпеки. Для того, щоб це зробити, необхідно ввести такий спеціальний елемент, як випробувальна коробка в схему обліку електроенергії. Даний пристрій являє собою підставу з кришкою, виконаною із спеціального вогнетривкого ізоляційного матеріалу. На ній розташовані контактні майданчики і затиски у вигляді болтів.

Здійснення заміни лічильника без відключення споживачів передбачає знання внутрішньої конструкції коробки. У цьому пристрої є затискачі ланцюгів напруги. Коробка повинна бути встановлена розрив між наведеними ланцюгами.

Заміна електричного лічильника передбачає виконання ряду умов. В першу чергу в затискачі укручується спеціальний штекер. Пластини контактів у цьому випадку викруткою потрібно підняти вгору. Ці дії виконають замикання ланцюгів електроструму, при цьому буде використана загальна пластина і штекер, а не котушка приладу обліку електричної енергії. Таким чином, ланцюг струму буде ізольована від електролічильника.

Наступним етапом буде відключення за допомогою викрутки з ізольованими ручками кожної фази. Далі лічильник демонтується, а замість нього встановлюється новий прилад.

Випробувальні коробки, так само як і прилади обліку електроенергії, повинні бути опломбовані представниками відповідних наглядових органів.

Джерело: електротехнічна компанія "Ловець блискавок" (Москва), сайт grozynet.ru.

Горячие предложение:

Социальные комментарии Cackle