Все записи категории «Разное»

Вторник, 2 сентября 2014 г.

Зворотні клапани види і принцип роботи

Зворотний клапан є невід'ємним елементом трубопровідної арматури, в ній він виконує захисну функцію. Ці елементи встановлюються на трубопроводах тоді, коли рух середовищ по трубах допускається тільки в одному напрямку.

Принцип дії пристрою полягає в тому, що транспортується по трубопроводу середовища, що проходять через клапан, його піднімають і проходять через отвори сідла пристрою. Рух середовища у зворотному напрямку буде відсутній, тому що потік притисне клапан до прохідного отвору.

Деталі корпусу зворотного клапана можуть бути виготовлені з різних металів та їх сплавів, наприклад, з легованої сталі, нержавіючої сталі, чавуну, титану, міді. Ущільнювальні деталі, які забезпечують герметичність затвора, можуть бути виготовлені з різних матеріалів. Зазвичай для цих цілей використовується гума, фторопласт, може бути виконана наплавлення із сталі, стійкої до корозії.

В основному класифікація зворотних клапанів здійснюється в залежності від їх конструкції, відмінність якої і обумовлює різні області їх застосування, специфіку установки і вартості, від ціни на клапан AVK в тому числі. Клапани можуть бути таких видів як: підйомні, кульові, дискові поворотні, двостулкові.

Поворотний зворотний клапан передбачає наявність у конструкції диска, що виконує функцію запірного елемента. Диск кріпиться на осі поза прохідного перерізу. Така конструкція користується популярністю, особливо актуальна вона, коли мова йде про трубах діаметром більше п'ятдесяти міліметрів. За способом з'єднання з трубопроводом поворотні клапани бувають фланцевими, межфланцевыми, муфтовыми.

Підйомні клапани являють собою вентиль, в якому відсутня маховик, а шток – короткий. В якості запірного механізму тут виступає затвор, він перекриває потік посадкою на сідло. Коли потік рухається в потрібному напрямку, він потрапляє під затвор, який відкривається і пропускає його. При русі середовищ в зворотному напрямку, потік притисне затвор, який не дозволить йому йти в іншу сторону.

Двостулковий клапан в якості запірного органу передбачає наявність двох стулок, які закріплюються по центру осі перерізу прохідного отвору. Такі клапани виготовляють здебільшого з межфланцевым з'єднанням і мають компактні розміри і невисоку ціну.

Кульові зворотні клапани припускають наявність гумового або полімерного кулі в якості запірного елемента. Такі клапани знайшли застосування в каналізаційних системах, коли потік перекривається силою тяжіння кулі.

В дисковому клапані запірним органом є диск, він переміщається уздовж осі і розташовується в перпендикулярному напрямку до осі потоку. Такі клапани особливо широко поширені в трубопроводах діаметром до п'ятдесяти міліметрів. Вони прості в монтажі, мають малі розміри і масу.

Джерело: компанія "Энжитеко" (Москва) - постачальник концерну AVK International A/S.

Горячие предложение:

Социальные комментарии Cackle